Napisane przez: e325flyer | Kwiecień 6, 2007

GY401,S9650,MacGregor X3810 – ustawienia

Istotne w odróżnieniu od np. t-rexa jest ustawienie łopat równolegle (ułatwi to złożenie łopat razem i ustawienie po zdjęciu orczyka łopat pod kątem 0 stopni w stosunku do siebie, dźwignia serwa prostopadle do obudowy -kąt 90 stopni lub lekko w prawo).

Ustawienia na bazie JRa X-3810.

W menu ustawienia radia wybieramy opcję INPUT SEL i jeśli używamy przełącznika Rudder D/R do zmiany z HH na normal opcje ustawiamy na INH pod INPUT i GEAR,Gyro Sens również INH (GY401 podpięty pod AUX2 żółty przewód pod wyjście sygnału).W menu modelu wybieramy opcję GYRO SENS ustawiamy RUDDER D/R i dla pozycji przełącznika ustawiamy : 0 – 100% i 1 – 0%.
Opcja SUB TRIM – RUDD i AUX2 ustawiamy na 0
Opcja TRVL.ADJ. ustawiamy dla RUDD 100% dla obu skrajnych pozycji.
Opcja D/R & EXP ustawiamy dla D/R wartość 100% i poniżej EXP na LIN dla obu pozycji przełącznika.
Włączamy odbiornik i sprawdzamy czy jesteśmy w trybie HH (świeci LED i po ruszeniu drążkiem ogona serwo nie wraca do pozycji neutralnej, jeśli jest inaczej odpinamy zasilanie i odwracamy w REW.SW. kanał AUX, podpinamy zasilania i powinno żyro zalogować się w trybie HH)  czyli dioda na GY401 swieci swiatlem ciaglym.
Ważne jest sprawdzenie limitu ruchu serwa, slizgacz lopatek ogonowych nie moze oprzec sie w obu stronach gdyz spowoduje to wygiecie preta popychacza lub zablokowanie slizgacza pomiedzy okuciami lopatek ogona.
Po oderwaniu się od ziemi sprawdzamy kierunek, jeśli ogon reaguje odwrotnie niz planowaliśmy odpinamy zasilanie (po wylądowaniu) i odwracamy RUDD w menu REW.SW i ponownie sprawdzamy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: